3ο Αθλητικό Φεστιβάλ Κωφών στο ΣΕΦ.

deaf-festuval-436x330

Η Ελληνική Ομοσπονδία Αθλητισμού Κωφών, με την υποστήριξη της Περιφέρειας Αττικής, στα πλαίσια του αναπτυξιακού της προγράμματος, διοργανώνει το τρίτο Αθλητικό Φεστιβάλ Κωφών, που θα πραγματοποιηθεί στις εγκαταστάσεις του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας -ΣΕΦ από τις 25-29 Νοεμβρίου, με την επίσκεψη όλων των Ειδικών Σχολείων Κωφών ? Βαρηκόων της Αττικής.

Στις 26/11/2019, το σχολείο μας πήρε μέρος στις αθλητικές δράσεις του φεστιβάλ και πιο συγκεκριμένα οι μαθητές μας δοκίμασαν τις ικανότητές  τους στα αθλήματα του στίβου, του πινγκ πονγκ, του μπάντμιντον (badminton) και της τοξοβολίας. Αναφέρουμε ότι πριν την έναρξη υπήρξε ξενάγηση των μαθητών όλων των σχολείων στους αθλητικούς χώρους του ΣΕΦ.