Αποκριάτικες εκδηλώσεις 2019.

Την Πέμπτη 28/2/2018 καθώς και την Παρασκευή 8/3/2019 πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας εκδηλώσεις για την Τσικνοπέμπτη και αποκριάτικο πάρτυ αντίστοιχα   οι οποίες οργανώθηκαν με τη στήριξη του Δήμου Πειραιά  και του συλλόγου εκπαιδευτικών του σχολείου με τη συμμετοχή παιδιών, γονέων και εκπαιδευτικών. Ιδιαίτερα την Παρασκευή 8/3/2019 στο αποκριάτικο πάρτυ παρευρέθηκαν ο πρώην Δήμαρχος και Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικών Υπηρεσιών κ. Χρήστος Αγραπίδης, ο Πρόεδρος της Α΄ Δημοτικής Κοινότητας κ. Νικήτας Γκόλφης, η Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής  της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κα Δέσποινα Αρβανίτου και ο Σύμβουλος του Δημάρχου σε θέματα Παιδείας κ. Μάκης Αγγελετάκης. Οι εκδηλώσεις αυτές έδωσαν την η ευκαιρία στα παιδιά, να τσικνίσουν να διασκεδάσουν, να γλεντήσουν και να χορέψουν.