Προληπτικός Ιατρικός Έλεγχος των Μαθητών του σχολείου μας στο ΠΙΚΠΑ Πειραιά

Στα πλαίσια  δράσεων του σχολείου μας οργανώθηκε και πραγματοποιήθηκε προληπτικός ιατρικός έλεγχος των μαθητών του σχολείου μας από τη σχολική νοσηλεύτρια κ. Κωνσταντινοπούλου Αθανασία και  το ιατρικό προσωπικό του ΠΙΚΠΑ Πειραιά (παιδίατρος,καρδιολόγος,οδοντίατρος).

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Με την παρούσα επιστολή   ο Σύλλογος  Διδασκόντων  του 2ου ΕΕΕΕΚ Πειραιά «Άνοιξη» θα ήθελε να  ευχαριστήσει  εκ βάθους καρδίας τον κ. ΝΤΟΥΡΑΚΟΠΟΥΛΟ ΙΩΑΝΝΗ προϊστάμενο της Παιδικής Πολυκλινικής Πειραιά για την έμπρακτη υποστήριξή του στο αίτημά μας να υποβληθούν οι μαθητές μας σε ιατρικό έλεγχο. Η απόφαση αυτή αποτελεί μια ακόμη έμπρακτη απόδειξη των αρχών που διέπουν τη δράση του Ιδρύματος αλλά και της προσπάθειας που καταβάλλετε προκειμένου να προσφέρετε με αξιοπρέπεια τις υπηρεσίες σας στους μαθητές των Ειδικών σχολείων και ενισχύει την προσπάθειά μας προκειμένου να υποστηρίξουμε τις ευάλωτες οικογένειες του σχολείου μας.

Ειδικότερα θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε για τις υπηρεσίες τους

τον κ. ΚΗΠΟΥΡΙΔΗ  ΔΗΜΗΤΡΙΟ  παιδίατρο

την κα ΠΑΠΟΥΛΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ καρδιολόγο