Μάιος 2018 αρχείο

8η Ημέρα Άθλησης στο ΕΕΕΕΚ Αγίου Δημητρίου.

Την Τετάρτη 16/5/2018 πραγματοποιήθηκε στους  αθλητικούς χώρους του  ΕΕΕΕΚ Αγίου Δημητρίου η 8η αθλητική   ημέρα άθλησης. Στην δράση αυτή συμμετείχαν αποστολές από όλα τα ΕΕΕΕΚ της αττικής. Οι μαθητές αγωνίστηκαν και διασκέδασαν σε  συμμετέχοντας στις διαφορές αθλοπαιδιές.

Επίσκεψη στο αττικό ζωολογικό πάρκο.

Την Δευτέρα  14-5-2018 το σχολείο μας πραγματοποίησε επίσκεψη στο αττικό ζωολογικό πάρκο. Εκεί οι μαθητές του σχολείου μας περπάτησαν και εντυπωσιάστηκαν από τις παρουσίες των ζώων που υπάρχουν. Κατόπιν παρακολούθησαν την παράσταση με τα δελφίνια.

Παρακολουθηση θεατρικής Παράστασης.

Τη Δευτέρα 23 Απριλίου οι μαθητές μας είχαν τη χαρά να επισκεφτούν το Θέατρο «Κάτω απ? τη γέφυρα» στο Νέο Φάληρο για να παρακολουθήσουν στην παιδική-νεανική σκηνή την παράσταση «Η ιστορία του γάτου που έμαθε σ? ένα γλάρο να πετάει». Τα παιδιά ήρθαν σε επαφή με αυτό το πολύ σημαντικό έργο του χιλιανού συγγραφέα Σεπούλβεδα, …

Συνέχεια ανάγνωσης