Οδοντιατρικός έλεγχος μαθητών

ΔΡΑΣΗ Νο 5 ?  ΑΤΟΜΙΚΗ ΥΓΙΕΙΝΗ-ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ

Με πρωτοβουλία της διευθύντριας κας Σκλαβενίτης Δήμητρας και της σχολικής νοσηλεύτριας  κας Κωνσταντινοπούλου Αθανασίας , του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Πειραιά Άνοιξη, στα πλαίσια της υγειονομικής φροντίδας των μαθητών μας και σε συνεργασία με τον Οδοντιατρικό Σύλλογο Πειραιά οργανώθηκε  οδοντιατρικός έλεγχος των μαθητών του σχολείου μας , εντός της σχολικής μονάδας, από το  κλιμάκιο της εταιρείας AIM και την οδοντίατρο κυρία  Τιτίκα Μαραγκού, μέλος του οδοντιατρικού Συλλόγου Πειραιά.  Στα πλαίσια της δράσης αυτής , προσήλθε στο χώρο του σχολείου μας , το  ειδικό φορτηγό από την εταιρεία AIM  με πλήρη οδοντιατρικό εξοπλισμό , όπου και εξετάσθηκαν  οι μαθητές .

Ευχαριστούμε θερμά τον οδοντιατρικό σύλλογο Πειραιά, το κλιμάκιο της ΑΙΜ  και την κυρία Τιτίκα Μαραγκού που αμέσως ανταποκρίθηκαν στο αίτημά μας.