Παναθηναϊκό Στάδιο συμμετοχή στο πρόγραμμα: Αγαπώ τον Αθλητισμό -Kids? Athletics.

Την Πέμπτη 10/3/2016 ομάδα μαθητών του σχολείου μας πραγματοποίησε προγραμματισμένη επίσκεψη στον χώρο του Παναθηναϊκού Σταδίου με την συνοδεία των καθηγητών τους και έλαβαν χώρα τα παρακάτω:
α) περιήγηση  στον χώρο του Παναθηναϊκού Σταδίου .
β)ξενάγηση στον χώρο του Παναθηναϊκού Σταδίου κάνοντας χρήση του συστήματος αυτόματης ξενάγησης, το οποίο τους δίνει την δυνατότητα να ακούσουν ένα πλούσιο εκπαιδευτικό και πληροφοριακό υλικό για την μακραίωνη ιστορία του Σταδίου με τον πλέον σύγχρονο τεχνολογικό τρόπο.
γ)  συμμετοχή των μαθητών μας στο πρωτοποριακό εκπαιδευτικό πρόγραμμα με διττό χαρακτήρα: επιμορφωτικό και αθλητικό ειδικά σχεδιασμένο για μαθητές Σχολείων. Το πρόγραμμα Αγαπώ τον Αθλητισμό -Kids? Athletics.