6η Πανελλήνια και Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού.

Στο πλαίσιο της Πανελλήνιας και Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, την Παρασκευή 27/9/2019, διεξήχθησαν στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας αθλητικές δραστηριότητες, με σκοπό τη διάδοση του αθλητικού πνεύματος και την ενασχόληση των νέων παιδιών με τον αθλητισμό. Στο σχολείο παρευρέθηκαν η Αντιδήμαρχος Παιδείας και Διά Βίου Μάθησης, κα Ασπασία Αλιγιζάκη, και η Πρόεδρος της Δευτεροβάθμιας Σχολικής Επιτροπής, κα Δέσποινα Αρβανίτη. Ξεχωριστή για τους μαθητές του 2ου ΕΕΕΕΚ Πειραιά «Άνοιξη» ήταν η παρουσία των ποδοσφαιριστών της «ΠΑΕ  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ» και πιο  συγκεκριμένα, του Μπόμπι Αλέν, του Χιλάλ Σουνταντί και του Ουσεϊνού Μπα, οι οποίοι επισκέφθηκαν το σχολείο μας μετά από πρόσκληση του Δήμου Πειραιά και έπαιξαν ποδόσφαιρο με τα παιδιά, προσφέροντάς τους χαρούμενες στιγμές.

Η Διευθύντρια και το προσωπικό του σχολείου ευχαριστούμε θερμά όσους συνέβαλαν στην υλοποίηση της συγκεκριμένης εκδήλωσης.

thumbnail (1) thumbnail (2) thumbnail (3) thumbnail (4) thumbnail (5) thumbnail (6)