Αποκριάτικη εκδήλωση.

Την Παρασκευή,  16/02/2018, πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας αποκριάτικη γιορτή, την οποία χαρακτήρισαν το κέφι και η γιορτινή διάθεση των μαθητών. Οι μαθητές μας ντύθηκαν μασκαράδες, χόρεψαν, τραγούδησαν, γέλασαν και πέρασαν πολύ όμορφα, όλοι μαζί!

Σημαντική για την επιτυχία της εκδήλωσης ήταν η προσφορά του Δήμου Πειραιά σε καπέλα, μάσκες, σερπαντίνες, κρουασάν και χυμούς, αλλά και σε χαρταετούς, για τον επερχόμενο εορτασμό της Καθαράς Δευτέρας. Με χαρά και τιμή υποδεχτήκαμε στο σχολείο μας τους εκπροσώπους του Δήμου Πειραιά, κο Χρήστο Αγραπίδη, Εντεταλμένο Δημοτικό Σύμβουλο Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικών Υπηρεσιών,  κο Αλέξανδρο Αργουδέλη, Αντιδήμαρχο Πειραιά, και κο Μάκη Αγγελετάκη, Σύμβουλο του Δημάρχου σε θέματα Παιδείας. Η γιορτή μας έκλεισε με τη συμμετοχή διασκεδαστή – κλόουν, για την παρουσία του οποίου φρόντισε επίσης ο Δήμος Πειραιά και τα κόλπα του οποίου ενθουσίασαν τους μαθητές μας! Ευχαριστούμε τον Δήμο Πειραιά, που για ακόμη μία φορά ήταν στο πλευρό μας.

Είμαστε σίγουροι ότι, με τη συνδρομή του Δήμου Πειραιά, θα συνεχίσουμε να μοιραζόμαστε πολλές όμορφες στιγμές!