Ενημέρωση για τον Αγιασμό.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Προσωπικού σας εύχεται

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ

«Σας ενημερώνουμε ότι ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί  στο αμφιθέατρο

την Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 στις 12.30 π.μ.

με εκπροσώπους των εκπαιδευτικών και των μαθητών και στη συνέχεια ο ιερέας θα επισκεφθεί όλες τις αίθουσες της σχολικής μονάδας, όπου θα παρευρίσκονται οι λοιποί μαθητές και οι εκπαιδευτικοί. (Έγγραφο Φ1/115739/ΓΔ4/4-9-2020 του Υπουργείου Παιδείας)

Οι γονείς/κηδεμόνες των νέων μαθητών θα προσέλθουν στις 11:00 π.μ. για ενημέρωση από την Διευθύντρια κα. Σκλαβενίτη Δήμητρα στο αμφιθέατρο του σχολείου σχετικά με την λειτουργία της σχολικής μονάδας.

Την ημέρα του Αγιασμού δεν πραγματοποιηθούν τα δρομολόγια μεταφοράς μαθητών. Η έναρξη των υπαρχόντων δρομολογίων θα πραγματοποιηθεί από την Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου  2020.

Εκ της Διευθύνσεως

Του 2ου ΕΕΕΕΚ Πειραιά «Άνοιξη»