Γιορτή 28ης Οκτωβρίου

Την Πέμπτη 27/10/2016 πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του σχολείου μας η γιορτή για το εορτασμό της 28η Οκτωβρίου. Οι μαθητές του σχολείου μας σε συνεργασία με τους καθηγητές του τραγούδησαν , χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς και είπαν ποιήματα. Επίσης ορίστηκαν  ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες για την παρέλαση της 25ης Μαρτίου και δόθηκαν βραβεία και αριστεία στους μαθητές με τις καλύτερες σχολικές επιδόσεις της προηγούμενης σχολικής χρονιάς.

Προσκληση για την γιορτή της 28 Οκτωβρίου

Την Πέμπτη 28/10/2016 και ώρα  09:30 πμ σας προσκαλούμε στο αμφιθέατρο  του σχολείου μας για να παρακολουθήσετε την γιορτή για την 28 Οκτωβρίου.

Από τη διεύθυνση

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΟΡΤΗΣ

Χαιρετισμός  από την διευθύντρια  κυρία  Σκλαβενίτη Δήμητρα.

• Χρονικό για την 28η Οκτωβρίου.
  • Προβολή video: «?Eκτακτο ανακοινωθέν»

Ποιήματα:

• «ΟΧΙ».
  • «ΗΡΩΑΣ».
  • «ΠΑΤΡΙΔΑ».

ΠΡΟΒΟΛΗ ΒΙΝΤΕΟ: «ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΗΠΕΙΡΩΤΙΣΣΕΣ».

Τραγούδια:

• «ΚΟΡΟΙΔΟ ΜΟΥΣΟΛΙΝΙ».
  • «ΒΑΖΕΙ Ο ΝΤΟΥΤΣΕ».
  • «ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ».

ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΚΑΤΟΧΗ- ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ

Ποιήματα:

• «ΖΗΤΩ ΖΗΤΩ».
  • «ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ».

Τραγούδια:

• «ΝΑΠΟΛΙΤΑΝΟΣ».
  • «ΑΚΟΡΝΤΕΟΝ».

ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ.

ΛΗΞΗ ΓΙΟΡΤΗΣ.

Συγκομιδή ελαιοκάρπου.

Την Δευτέρα 10/10/2016 οι μαθητές των εργαστηρίων Μαγειρικής και Προεπαγγελματικών δεξιοτήτων υπό την επίβλεψη των καθηγητών τους μάζεψαν τον ελαιόκαρπο από το περιβόλι του σχολείου μας. Η διαδικασία της συγκομιδής του ελαιοκάρπου είχε βιωματικό χαρακτήρα και ήταν κάτι που άρεσε πάρα πολύ στους μαθητές. Στη συνέχεια θα γίνει επεξεργασία του ελαιοκάρπου στο εργαστήριο της μαγειρικής.

3η Πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού

Τη Δευτέρα  3/10/2016 στο πλαίσιο της 3ης Πανελλήνιας ημέρας σχολικού αθλητισμού οργανώθηκαν αθλητικά δρώμενα  με τη συμμετοχή των μαθητών μας και των εκπαιδευτικών. Μετά το πέρας των αθλητικών εκδηλώσεων δόθηκε σε όλους τους μαθητές έπαινος συμμετοχής και και  αναμνηστικό μετάλλιο.